Diş Hekimi Barış Sallı


Cad / Cam Sistemleri

Bilgisayar destekli dijital tasarım ve bilgisayar destekli dijital üretim anlamına gelen bu sistem sayesinde dişlere uygulanan porselen kaplamalar çok daha hızlı ve çok daha uyumlu bir şekilde üretilmektedir. Tam ağız yapınıza uyum sağlamakta ve mükemmel bir ölçü ortaya çıkarmaktadır. Porselen kaplamalar, inlay-onlay denilen dolgular, implant ara parçaları ve protez tutucu parçaları gibi birçok ürün bu sistemle üretilmektedir. Kullanılan bu dijital diş teknolojisi sisteminin en güzel yanlarından birisi ise klasik ölçü yöntemine gerek duymadan, özel tarayıcılar ile dişlerin taranarak dijital bilgisayar sistemine aktarılmasıdır. Bu aktarılan görüntü üzerinde porselen diş veya dolgu tasarımı yapılıp, aynı gün içerisinde tedaviniz tamamlanabilmektedir.

Diş kliniğimizde hastalarımıza en son bilgisayar destekli diş teknolojileri kullanılmakla beraber, sizlere en erken tedavi süreci sağlamaktayız. Tedavi başlangıcında ağız ve diş yapısının ölçüsünü alırken kullandığımız dijital cad/cam sistemleri, tedavi sürecinde ne gibi bir yol izleneceğini belirler. Özel tarayıcı ile alınan ölçüler milim farkı olmadan tam olarak ağzınızın ölçüsüdür ve hiçbir hata payı oranı vermeden tedavi sürecinin kolay ve etkili bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Dental Lazerler

Sağlığın birçok alanında olduğu gibi diş tedavilerinde de lazer uygulamaları yaygın olarak kullanılmaktadır. Diş tedavilerinde kullanılan lazer teknolojisi eski dönemlerle karşılaştırıldığında pek çok yeniliğin yanında hastanın erken bir tedavi sürecinin bitmesine olanak vermektedir. Ağız ve diş sağlığı tedavisinde ileri derecede katkı sağlayan lazer teknolojileri hastanın tedavi sürecini yarı yarıya kısaltmaktadır. Böylece tedavi sürecini erken ve kolay bir şekilde tamamlamaktadır.

Diş eti tedavilerinde, diş yüzeyindeki kahverengi pigmentlerin düzeltilmesinde, aft, uçuk gibi lezyonların tedavisinde, diş ve çene cerrahisinde, implant tedavisinde, çürük temizlenmesinde ve benzeri birçok işlemde lazerden yararlanılmaktadır. Lazerler sayesinde işlemler başarıyla uygulanmaktadır ve doku iyileşmesi de çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.


Diş kliniğimizde bütün tedavilerimiz bilgisayar destekli lazer kullanarak yapılmaktadır. Bizim için önemli olan hastalarımızın ağız ve diş sağlığı problemlerini giderirken onlara en erken tedavi sürecini sunmaktır. Bilgisayar destekli sistemlerimiz en son güncel teknolojiye sahiptir ve lazer teknolojisi şuan kullanılan en güncel diş teknolojisidir. Hastalarımızın tedavi sürecini tamamladığımızda yüzlerindeki mutlu gülüşler bizleri bu mesleği yapmaya teşvik eden en önemli etkendir..


Dijital gülüş tasarımı

Hepimizin hayali güzel dişlere ve güzel bir gülüşe sahip olmaktır. Diş bozukluklarının düzeltilmesi içinde Ortodontik tedavi (tel tedavisi) ya da porselen dişlerden yararlanırız. Dişlerimizi yaptırmaya karar verdiğimizde ise en büyük merakımız sonucun nasıl olacağıdır. Muayene öncesinde bütün hastaların sonucunda nasıl bir işlem çıkacağı merak ettikleri tek konu diyebiliriz. Artık gülüş tasarımı programları sayesinde bunu görmemiz mümkün. Bilgisayar destekli diş ve ağız programlarımız sizlere nasıl bir sonuç çıkacağını muayene başlamadan göstermektedir. Fotoğrafınız üzerinden sizin yüz yapınıza, çene ve burun özelliklerinize, saç-göz renginize, beklentinize ve daha da ötesi karakterinize uygun diş modeli tasarlıyoruz. Böylece daha tedavi sürecine başlamadan tedavi sonunda sizlere nasıl bir tedavi sonucu çıkacağını belirliyoruz.

Diş kliniğimizde kullandığımız dijital gülüş tasarımı teknolojisi sayesinde sizlere en güncel imkanları sağlıyoruz. Gülüş teknolojisi sizlere ileri seviyede sonuç odaklı bir tedavi süreci sağlıyor. Bizler sizlerin mutlu gülüşlerini gördüğümüzde sizlerden daha çok mutlu olduğumuzu her zaman söylemekteyiz.

Dijital diş rengi belirleme

Porselen diş uygulamalarımızda ya da estetik diş dolgularımızda mevcut dişlerin detaylı olarak rengini belirlemek gerekir. En uygun diş rengi sizlerin doğal dişlerine ten yapısına en uygun olan renktir. Tonlama derecesi diş-ağız-ten renkleri değerlendirilerek yapılmaktadır. En uygun ton seçimi doğal olana en yakın olandır. Renk belirleme cihazları ile doğal dişin her bölgesinin detaylı bir şekilde rengi tespit edilmektedir. Böylece sizin doğal dişlerinize en yakın diş renginde porselen kaplamalar veya estetik dolgular yapmak mümkün olmaktadır. Tedavimiz sonuçlanınca yapılan işlem doğal dişlerinizden ayırt edilemeyecek kadar aynı tona sahiptir. Böylece aynı tona sahip dişleriniz dışarıdan fark edilmeyecektir. Bilgisayar destekli tonlama belirleme gözle fark edilemeyecek kadar ince bir ton yapısını siz hastalarımıza sağlamaktadır.

Kliniğimizde sizlerin diş rengini en doğal görünüme getirmek için bilgisayar destekli diş teknolojilerini kullanmaktayız. En uygun renk seçimi hasta ile birlikte yapıldıktan sonra tedaviye başlanır ve tedavi sonunda tam olarak istenilen renk ve tonlama değeri ortaya çıkmış olur.

Ultrasonik diş temizleyiciler

Diş taşı temizliğinde daha önceleri el aletleri kullanılmaktaydı. Bu klasik yöntem hem uzun sürmekte hem de sadece el kuvvetine bağlı olduğu için bazen yetersiz kalmaktaydı. Günümüz teknolojisinde bilgisayar destekli ultrasonik diş temizleyiciler sayesinde daha hızlı ve daha etkili temizlik yapmak mümkün hale gelmiştir. Artık tedavi süresinin kolay ve erken bir şekilde tedavinin sonlandığını öğrenmesi hem hastayı hemde bizleri mutlu etmektedir.

Kliniğimizde diş taşı temizliğinde tamamen bilgisayar destekli diş teknolojilerini kullanmaktayız. Bu işlem süresince hastamız kolaylıkla ve erken bir şekilde tedavinin bittiğini öğrendiğinde mutlu bir gülümseme ile tedavi sürecini tamamlar. Bilgisayar destekli diş taşı temizleme işlemlerimizde küçükten büyüğe herkesin memnuniyetini görmek bizleri mutlu etmektedir.

Dijital görüntüleme

Diş hastalıklarının teşhis ve planlamasında radyografilerin önemi tartışılmazdır. RVG sistemi ile koltuktan kalkmadan diş filminiz çekilmekte ve görüntü anında bilgisayar ekranına aktarılmaktadır. En ince ayrıntısına kadar ağız ve diş sağlığınızın görüntüsünü veren dijital görüntüleme teknolojisi doğru bir tedavi için vazgeçilmez bir etkendir. Sizlerin tedavisine başlamadan önce ağızın ve dişlerin hangi bölgesinde sorun olduğunu görmenin en kolay ve en net şekli bilgisayar destekli dijital görüntüleme sistemidir. Panoramik radyograflar ve 3 boyutlu tomografiler sayesinde de tüm dişlerin, çene ve kemiğin her açıdan incelenmesi ve tüm detaylarıyla bilgi vermesi mümkün olmaktadır.

Kliniğimizde sizlerin ağız ve diş sağlığınızı tedavi etmeden önce dijital görüntüleme sisteminden yararlanılarak en etkili ve net bir tedaviye başlanmaktadır. Tedavi sürecine net etki eden bu sistem sayesinde ileride karşılaşılabilecek sorunlar küçükken belirlenip sorunlar büyümeden tedavisi kliniğimizde yapılmaktadır.

Dijital anestezi

Diş hekimine geldiğinizde iğne yapacak mı acaba diye korkan kişilerin sayısı neredeyse yarıdan fazladır. Günümüz teknolojisinde ise artık bu korkulara yer kalmayacak diş teknolojileri ortaya çıkmış bulunmaktadır. Dijital anestezilerde ilaç doku içerisine doku basıncı belirlenerek zerk edilir. Bu teknoloji sayesinde hemen hemen hissetmeden anestezi uygulanır. Öncelikle tedavinin sizlere kolaylıkla ve erken tamamlanabilmesi için kullanılan mükemmel bir dijital teknolojidir.

Kliniğimizde sizlerin ağız ve diş sağlığınızı tedavi etmeden önce eğer anesteziye ihtiyaç var ise dijital anestezi kullanılmakta olup, sizlerin koltukta rahat bir şekilde vakit geçirmenizi sağlamaktayız. Kolaylıkla ve erken bir tedavi süreci izleyerek tedavinizin tamamlanmasını sağlıyoruz. Tedavi süreci sonrasında mükemmel gülüşünüze kavuşmanın heyecanını yaşayacaksınız.

“Hayata güzel bir gülümseme için sizleri de kliniğimize bekliyoruz...” Barış Sallı
 

Ağız ve Diş Sağlığınızla ilgili bir şikayetiniz mi var?

Bizi arayarak muayenehanemizden randevu alınız...


İletişim